نرم‌ افزار‌ انبار

نرم‌افزار‌ انبار

نرم‌افزار‌ انبار

نرم‌افزار‌ انبار یا انبارداری یکی از پر کاربرد ترین نرم‌افزار های اصلی مالی و اداری نرم افزار حسابداری ساماسیستم می باشد. کنترل ورود و خروج، کنترل موجودی، ارزیابی ریالی موجودی و …. مهمترین نیاز بسیاری از شرکتها برای محاسبه سود و زیان و یا بررسی عملکرد فروش و خدمات می باشد. اهمیت استفاده از نرم‌افزار‌ انبارداری برای شرکت های تولیدی و بازرگانی بقدری است که اگر نرم‌افزاری دارای کیفیت بالایی باشد ولی نرم‌افزار‌انبارداری خوبی نداشته باشد ،برای این شرکت‌ها قابل استفاده نخواهد بود. قابل توجه است، هر ورود و خروج داخل انبار به منزله‌ خرید یا فروش اجناس نیست این ورود و خروج کالا حتما باید ازهر گونه فرآیند خرید و فروش جدا گردد. در قسمت تعاریف نرم افزار انبارداری کاربران قابلیت تعریف انبار یکپارچه‌ای دارند بوسیله‌ی آن می توانند داخل کلیه قسمت های نرم‌افزار ساماسیستم استفاده کنند.

اینجا کاربران نرم‌افزار‌انبارداری می توانند، تعریف و دسته بندی انواع انبار،گروه کالا و کالا بپردازند و علاوه بر تعریف آن، شما قابلیت تعریف ۳ سطح شناور را برای هر قلم جنس دارا می باشید. این ۳ سطح شناور ممکن است رنگ،مدل و یا سایز باشد. علاوه بر تعریف ۳ سطح شناور کاربران قابلیت تعریف جزئیاتی نظیر واحد فرعی و اصلی، شماره قفسه ایران کد و …. دارا هستند.

نمایش جزئیات اجناس نرم‌افزار‌انبار کمک می کند، اطلاعات ورودی شما کامل تر و گزارشگیری های شما دقیق تر باشد. اگر اطلاعات اجناس خود را داخل فایل اکسل داشته باشید، می توانید براحتی این فایل اکسل را داخل نرم‌افزار‌ انبار بارگذاری کنید و در وقت برای تعریف کالای جدید صرفه جویی کنید. زمان شروع سال مالی جدید، اگر قبلا نرم‌افزار‌ انبار ساما‌ سیستم استفاده می کردید، براحتی و با زدن افتتاحیه می توانید موجودی خود را به‌سال جدید منتقل کنید. اگر برای اولین بار است از نرم‌افزار‌انبار ساما‌ سیستم استفاده می کنید، می توانید بصورت دستی ثبت افتتاحیه انجام را دهید.

پردازش ورود انبار داخل نرم‌افزار‌ انبارداری ساما‌سیستم می تواند بصورت دستی و یا اتوماتیک باشد. ورود انبار بصورت اتوماتیک ممکن است توسط بخش های مختلف به نرم‌افزار‌انبارداری القا شود. یعنی شما وقتی ثبت تولیدی داخل بخش نرم‌افزار‌تولید را وارد می نمایید، رسید مربوط این ثبت تولید بصورت اتوماتیک درج می شود، این ثبت ها توسط قسمت هایی نظیر خرید، برگشت از فروش و….. درون نرم‌افزار‌انبارداری درج می شوند.

بعد‌از درج ورود انبار هر کالا، نرخ میانگین بصورت خودکار تغییر می کند و ازین پس هر حواله ای صادر نمایید با نرخ جدید خروجی خواهید گرفت.

همانند قسمت ورود انبار، خروج انبار نیز ممکن است دستی و یا اتوماتیک باشد. ثبت حواله انبار بصورت اتوماتیک ممکن است که توسط قسمت هایی نظیر فروش، برگشت از خرید و ……صادر شود. تهمیدات نرم‌افزار‌ انبارداری ساماسیستم برای خروج جنس درون نرم‌افزار‌ انبارداری متشکل از ۲ قسمت می باشد.

  • ابتدا مجوز خروج اقلام
  • سپس حواله‌ انبار

هنگامی که داخل شرکت فروش انجام می‌گیرد مسئول فروش می‌تواند برای انباردار مجوز خروج صادر نماید و انباردار بعد تحویل کالا به مشتری، بوسیله نرم‌افزار‌ انبارداری حواله انبار صادر نماید.

کنترل موجودی توسط نرم‌افزار‌ انبارداری بصورت اختیاری است و کاربرانی که نیاز به کنترل موجودی ندارند، می‌توانند اقدام به خاموش کردن کنترل موجودی کنند. برای کنترل دقیق موجودی قابلیت بلاک کردن موجودی نیز داخل نرم‌افزار‌انبار اضافه شده است. به عنوان مثال اگر یک مشتری جنس خود را سفارش داده ولی هنوز حواله مربوطه ثبت نشده و مشتری کالا را دریافت نکرده است شما می توانید موجودی کالای سفارش گرفته را مسدود و از موجودی موثر خود کم نمایید. داخل شرکت هایی که کالاهایی با مدت زمان گارانتی فروخته می‌شود تاریخ تحویل کالا به مشتری و سریال کالا اهمیت دارد. یعنی شما باید بدانید چه کالایی را چه زمانی با چه سریالی به یک مشتری واگذار نموده اید. کنترل شماره سریال قابلیت جدید نرم‌افزار‌ انبارداری ساما‌سیستم می باشد. شما می توانید ۱۰ عدد از یک کالا را وارد انبار نموده و هنگام صدور حواله و تحویل جنس برنامه سوال می‌کند با چه سریالی کالا را تحویل داده اید.

ثبت جا‌بجایی انبار مواقعی که نیاز دارید کالایی را خارج و به انباری دیگر منتقل کنید داخل نرم‌افزار‌ انبارداری برای شما تعبیه شده است.

در بسیاری شرکت ها ممکن است کالاهایی بصورت امانی وارد شود که این کالاها باید بصورت موجودی امانی و جدا از موجودی واقعی داخل نرم‌افزار‌ انبارداری ثبت و ذخیره می شود. قسمت رسید و حواله امانی نرم‌افزار‌انبار، شما این کالاها را بدون تاثیر روی موجودی کالاهای خود می‌توانید ثبت و ذخیره نمایید. همانطور که گفتیم بعد از وارد کردن هر رسید فی میانگین کالای شما بطور اتومات حساب می شود. ممکن است رسیدی چندین ماه بعد، داخل نرم‌افزار‌انبار ثبت شود همچنین حواله هایی صادر کرده باشید که نیاز به تغییر در فی این حواله ها می باشد.

شما با استفاده از قسمت اصلاح مبالغ حواله ها می توانید کاملا بصورت اتوماتیک به اصلاح این مبالغ بپردازید. پس از ثبت ورود و خروج انبار نیاز به ثبت حسابداری این اسناد می باشد که شما در ابتدا باید الگوهای این اسناد را مشخص نمایید.

شما می‌توانید به تعریف بی نهایت الگو بعد ثبت حسابداری اسناد بپردازید و با استفاده از الگو‌ها میان ثبت های خود تمایز قایل شوید. گزارشات نرم‌افزار‌ انبار ساما‌ سیستم بنحوی طراحی شده که کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را میتوانید استخراج نمایید. انواع گزارشات تجمیعی کالا برای ارزیابی موجودی واقعی و موثر. انواع گزارشات کاردکس با فیلترهای دلخواه ،انواع گزارشات تجمیعی اشخاص ،انواع گزارشات ریالی و …..، علاوه براین گزارشات شما می‌توانید توسط اسناد حسابداری مربوط به انبار خود گزارش های مد نظر را استخراج نمایید. در نهایت می توانید خروجی اکسل و pdf گزارش ها داشته باشید.

امکانات عمومی نرم افزار ساماسیستم

نرم افزار انبار

آشنایی با نرم‌افزار‌انبار ساما‌سیستم

ارسال یک پیام
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com